تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی میتواند تاثیر به سزایی در برندینگ و شناساندن محصولات و خدمات شما داشته باشد در این راستا شرکت سیمارسانه مجری تبلیغات محیطی تبریز با داشتن بیش از 100 سازه متشکل از بیلبورد استرابورد کیوسک برد و غیره در کنار شما و کسب و کار شماست

شرکت تبلیغاتی سیمارسانه
شرکت تبلیغاتی سیمارسانه تبریز

تبلیغات محیطی (Outdoor Advertising) به چه میگویند؟
بدون شک وقتی سخن از تبلیغات محیطی به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن مخاطب خطور می کند یک بیلبورد بزرگ و رنگارنگ است. اگرچه این بیلبوردها را می توان بخشی از تبلیغات محیطی دانست، این گونه تبلیغات هر چیزی از تبلیغات روی بدنه ی اتوبوس ها و تاکسی ها گرفته تا کیوسک های تلفن را نیز شامل می شوند. در حقیقت، قدمت تبلیغات محیطی به خیلی قبل تر از آنچه فکر می کنید برمی گردد. مصریان قدیم که اسناد تجاری و صورت حساب های مالی را روی دیوارها ترسیم می کردند نیز در واقع از تکنیک تبلیغات محیطی برای انتقال پیام خود بهره می بردند.
کسی نمی تواند بیلبوردها یا تبلیغاتی که روی بدنه ی تاکسی ها یا روی کیوسک های تلفن به نمایش درآمده اند را خاموش کند.
یکی از مزایای استفاده از تبلیغات محیطی آن است که برخلاف سایر روش ها، تبلیغات محیطی نیازی ندارند که برای نمایش از کاربران کسب اجازه کنند. در حقیقت کاربر چاره ای جز دیدن پیام ندارند. پس می توان نتیجه گرفت که تبلیغات محیطی از تاثیر زمانی بالاتری روی کاربران نسبت به سایر روش ها برخوردارند.

تبلیغات محیطی تاثیر بسزایی دارند زیرا:

۱.تبلیغات محیطی توجه مخاطب را جلب می کنند:
تبلیغات محیطی اغلب در ابعاد وسیع به نمایش در می آیند و خلاقانه و رنگارنگ هستند. این واقعیت که این گونه تبلیغات جایگاه مستقل خود را دارند و مجبور نیستند با تبلیغات دیگر رقابت کنند سبب می شود از تاثیر بیشتری برخوردار باشند و بیشتر به چشم بیایند.

۲.تبلیغات محیطی امکان دسترسی به طیف گسترده تری از مخاطبان را امکان پذیر می سازد:
تبلیغات محیطی گزینه ی مناسبی برای شرکت هایی هستند که درصدد دستیابی به مخاطبان بیشترند. از آن جا که اینگونه تبلیغات در ملاء عام نمایش داده می شوند، امکان دسترسی به گروه هایی از مخاطبان را میسر می سازند که در غیر این صورت دسترسی به آنها به آسانی میسر نیست. مانند جوانان یا مدیران ارشد اجرایی که وقت تماشای تلویزیون یا فرصت حضور در رسانه های اجتماعی آنلاین را پیدا نمی کنند.

۳.تبلیغات محیطی مقرون به صرفه است:
در مقایسه با روش های تبلیغاتی دیگر، تبلیغات محیطی اغلب بازده سرمایه گذاری (ROI) بیشتری به دست می دهد. هر چه بیشتر در تبلیغات محیطی سرمایه گذاری کنید، برگشت سرمایه تان بیشتر خواهد بود. این به سبب آن است که شما امکان دسترسی به مخاطبان بیشتری را می یابید که ملزم به دریافت پیام شما هستند. در صورتی که طراحی و پیام تبلیغاتی شما مناسب باشد، دلیلی برای رد تبلیغ شما از سوی مشتریان احتمالی وجود نخواهد داشت.

تبلیغات بیلبوردی
تبلیغات بیلبوردی
تبلیغات بدنه اتوبوس
تبلیغات بدنه اتوبوس

۴. تبلیغات محیطی فرایند تصمیم گیری خرید مشتریان را تحت تاثیر قرار می دهند:
به نقل از پورتال APN هفتاد درصد تصمیمات خرید در بیرون مغازه ها و مراکز خرید اخذ می شود. با نمایش تبلیغات خود در یک فضای استراتژیک می توانید بر تصمیم مشتری برای خرید محصول تاثیر بگذارید. تبلیغات محیطی سیر تصمیم گیری برای خرید را تحت الشعاع قرار داده و مشتری را به اتخاذ تصمیم خرید ترغیب می کنند.

۵. تبلیغات محیطی داده های فوری بهتری را به دست می دهد:
از آنجا که زمان زیادی از آغاز بکارگیری بیلبوردهای تبلیغاتی می گذرد، داده های اطلاعاتی خوبی در خصوص اثربخشی تبلیغات بیلبوردی به ثبت رسیده است.
۷۱٪ از ترددکنندگان، بیلبوردهایی را که دیده اند به خاطر دارند.
۳۱٪ از افراد طی همان هفته ای که بیلیورد تبلیغاتی را برای اولین بار مشاهده کرده اند به فروشگاه مورد نظر مراجعه می کنند.
۲۴٪ از افراد درهمان روزی که بیلبورد تبلیغاتی را برای اولین بار مشاهده کرده اند به فروشگاه مورد نظر مراجعه می کنند.
آماری از این قبیل می تواند توجیه خوبی برای تصمیم به سرمایه گذاری در تبلیغات محیطی باشد.
داده های دیگری نیز وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها از هدف قرار دادن مخاطبان مد نظر خود اطمینان حاصل کنید. شما با بهره گیری از اطلاعات مربوط به الگوهای ترافیکی می توانید به بالاترین درصد بازدیدکنندگان دسترسی پیدا کنید. با استناد به داده های حاصل از اطلاعات موقیعت مکانی جمعیت می توانید مطمئن شوید که مخاطبان مورد نظر شما از مقابل بیلبورد شما خواهد گذشت.

تمام این اطلاعات دست به دست هم می دهند تا با ایجاد یک فضای ایده آل، تبلیغ شما به بهترین نحو ممکن در معرض دید قرار گیرد. مزیت بیشتر این است که این داده ها به طور مداوم به روز می شوند و می توانید به کمک آن ها اثربخشی تبلیغات خود را در راستای دستیابی به اهداف فروش تحلیل کنید. نرخ هایی که تعداد دفعات کلیک کردن روی تبلیغات آنلاین را نشان می دهند، نمی توانند نمایشگر واضحی از این که آیا تبلیغ شما به مخاطب مد نظر رسیده است یا خیر باشند. زیرا صرف نظر از تصمیم کاربر به کلیک کردن یا نکردن روی تبلیغ آنلاین، جمع آوری اطلاعات در خصوص این که دقیقا چه کسی تبلیغ شما را می بیند بسیار دشوار است.

بیلبورد تبلیغاتی تبریز

۶.مردم نمی توانند تابلوهای تبلیغاتی را نادیده بگیرند :
در این عصر اشباع دیجیتالی، حساسیت مردم نسبت به تبلیغات آنلاین از بین رفته است. آنها به محض ظاهر شدن یک تبلیغ روی صفحه، آن پنجره را می بندند یا با بی صبری انتظار می کشند تا دکمه ی “SKIP AD” پدیدار شود و روی آن کلیک کنند. با این حال ، بیلبوردها آن قدر متفاوت هستند که هنوز در نظر مردم چشم نواز جلوه می کنند.

با طراحی مناسب بیلبورد، می توان توجه ترددکنندگان را جلب کرد و درک پیام تبلیغاتی بالا روی بیلبورد هم بیش از یک لحظه طول نخواهد کشید. رانندگانی که به سرعت در مسیر بزرگراه ها در حال رانندگی هستند، تنها فرصت انداختن یک نگاه سریع و اجمالی به بیلبورد را دارند. شما می توانید با لحاظ کردن این نکته در طراحی بیلبورد، نه تنها شانس دیده شدن بیلبوردتان را بیشتر کنید بلکه احتمال این که مخاطب متوجه پیام تبلیغاتی تان بشود و به آن عمل کند را نیز افزایش دهید.
براساس مطالعه ی انجام گرفته توسط کمپانی نیلسن، اکثر افرادی که متوجه بیلبوردها می شوند، حداقل هر از گاه، به پیام آن هم نگاه می کنند واحتمال اینکه ذهن چنین افرادی درگیر تبلیغ شود، یعنی آن را به یاد بیاورند و پیام تبلیغاتی را به کار ببندند، ۵۰ درصد بیش از سایرین است.
شرط این کار این است که بیلبوردی بسازید که به چشم بیاید. با طراحی بیلبورد و انتخاب پیامی جذاب و متفاوت، خواهید توانست تجربه ای را برای مردم رقم بزنید که به راحتی فراموش نمی شود. مطمئن شوید شیوه ای که برای تبلیغ برند خود انتخاب می کنید، برای رانندگانی که دارند به سرعت از مقابل بیلبوردتان می گذرند منحصر به فرد، به یاد ماندنی و قابل فهم باشد. شما برای اثرگذاری در مخاطب زمان محدودی دارید، پس باید از تک تک ثانیه ها استفاده کنید.
صحبت از تبلیغات محیطی به صورت نظری یک موضوع است، اما دیدن این که چطور امروزه اینگونه تبلیغات به طور عملی به کار گرفته می شوند و چگونگی بهره وری یک شرکت از آن ها موضوع دیگری است. به نقل از وبسایت ENTREPRENEUR.COM ، قسمت استراتژی بازاریابی کمپانی CRACKER BARREL ، بخش قابل توجهی از بودجه ی خود را (۴۹٪) به تبلیغات محیطی اختصاص داده است. دلیل این امر، نتیجه بخش بودن اینگونه تبلیغات عنوان شده است.
چگونه می توانید تاثیر تبلیغات محیطی را بیشتر کنید ؟
اکنون که از چگونگی اعمال تبلیغات محیطی برای یک برند آگاه شدید، وقت آن رسیده که ببینید چگونه می توانید از این تبلیغات استفاده کنید. در اینجا لازم است چند نکته ی مهم را به خاطر بسپارید:
آن چه در حال حاضر وجود دارد و در حال بکارگیری است را بررسی کنید.کدام یک از برندها فعالیت های بیلبوردی موفقی دارند؟ دلیل موفقیتشان چیست؟ آیا می توانید از آموزه های آن ها استفاده کنید و در استراتژی های خود به کار ببندید؟
رفت و آمدهای مکرر بین منزل و محل کار هنوز امری متداول است. با وجود افزایش میزان کار در منزل از طریق کامپیوتر و غیره، هنوز هم بیشتر افراد در دفتر اداری به کار مشغولند. این افراد را می توان مخاطبان بیلبورد شما محسوب کرد که بارها و بارها از مقابل تبلیغ شما عبور می کنند. می توانید درباره ی چگونگی و طول متوسط مدت رفت و آمد در منطقه ی خود تحقیق کنید. دانستن الگوی رفت و آمد مخاطبان این امکان را به شما می دهد تا بیلبوردهای تان را در شلوغ ترین مناطق با بالاترین تراکم مردمی به پا کنید.
به یاد داشته باشید که هنوز می توانید از گزینه های دیجیتالی در قالب سنتی استفاده کنید. استفاده از فناوری دیجیتال در یک بیلبورد تبلیغاتی با نمایش سریع یک تبلیغ آنلاین روی صفحه یکی نیست.
ایده های خلاقانه ، طراحی منحصر بفرد ، برنامه ریزی استراتژیک با استفاده از آنالیز نقاط پرترافیک ، پیاده سازی دقیق کمپین،  مانیتورنیگ شبانه روزی با بهره گیری از بروز ترین پلتفرم ها، از جمله خدماتی است که همکاران متخصص ما در کوشا در این بخش به مشتریان خود در سراسر ایران ارائه می نمایند تا به بهترین نحو، با صرف کمترین هزینه نام برند را در ذهن مخاطب حک کنند به نحوی که منجر به خلق ارتباطی ماندگار گردد.

تبلیغات محیطی که به طور کلی شامل تمامی انواع تابلوهای شهری و بین شهری می شود، که با توجه به هزینه منطقی نسبت به پوشش جمعیتی از رسانه های بسیار تاثیرگذار هستند. با توجه به زمان زیادی که مردم در سطح شهر می گذرانند و به ویژه با وجود ترافیک در اکثر ساعت ها در کلان شهرها، تبلیغات محیطی به خوبی دیده می شوند.

در حال حاضر تابلوها در سایزها و قابلیت های متنوع در سطح شهر وجود دارند، انتخاب تابلوهای مناسب در نقاط مناسب، کلید موفقیت این نوع تبلیغات است که در این زمینه می باید مواردی از قبیل مسیرهای رفت و آمد جامعه ی هدف، ساعت های ترافیک، اندازه تابلو، مدت زمان اکران و …در نظر گرفته شود. آژانس تبلیغاتی سیمارسانه با سابقه ی طولانی و حضور تخصصی در زمینه تبلیغات محیطی، می تواند مشاور قابل اطمینانی برای شما باشد تا بهترین نتیجه با کمترین هزینه برای برند شما حاصل شود.

بیلبورد تبلیغاتی

 مزایای بیلبوردهای تبلیغاتی

1- تبلیغات بیلبوردی را نمی‌توان نادیده گرفت
2- پوشش گسترده مخاطبان و بازارهای متنوع
3- دسترسی و فرکانس بالا
4- رسانه اثربخش در ایجاد آگاهی
5- امکان ایجاد تصویر از محصول، برند و شرکت در ذهن مخاطبان
6- افزایش فروش در زمان کوتاه با استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی

تبلیغات بدنه اتــوبــوس

تبلیغات بدنه اتوبوس تبریز

تبلیغات بدنه اتوبوس چیست؟

تبلیغات بدنه اتوبوس از روش های موثر و کاربردی است که با توجه به تعرفه ی پایین تر نسبت به سایر رسانه های محیطی می تواند گزینه ی مناسبی برای تبلیغات با بودجه پایین و یا بخش اثرگذاری از یک کمپین تبلیغاتی چند رسانه ای باشد. اتوبوس نیز مانند مترو این خاصیت را دارد که استفاده کنندگان به طور مستقیم و مکرر با آن در تماس هستند و بخشی از زندگی روزمره آنهاست.

ویژگی های منحصر به فرد تبلیغات اتوبوس

با توجه به تعداد بالای خطوط اتوبوسرانی و مشخص بودن مسیرها، این امکان وجود دارد که پیام برند با بیشترین بازدهی از طریق این بیلبوردهای متحرک به مخاطب مورد نظر، در مناطق مورد نظر رسانده شود. یکی از ویژگی های تبلیغات اتوبوسی این است که برای دیده شدن نیاز نیست مخاطب در مکانی خاص با آن مواجه شود، بلکه این اتوبوس است که با عبور و مرور در سطح شهر، خود را در معرض دید مخاطبانی که در مسیر حضور دارند قرار می دهد و به این ترتیب بیشتر دیده خواهد شد.

ضمن اینکه به دلیل تکراری بودن مسیر اتوبوس ها،‌ یک آگهی در طول یک روز چندین بار و در یک ماه چندین روز از یک مسیر مشخص عبور می کند که این تکرار موجب بیشتر دیده شدن آن خواهد شد. همچنین به دلیل نزدیک بودن فاصله و همین طور ظاهر و مختصات این وسیله نقلیه، امکان اجرای ایده های خاص و متفاوت از سایر رسانه ها وجود دارد.


تبلیغات بدنه اتوبوس تبریز

مزایای تبلیغات اتوبوس

1- تبلیغات اتوبوس را نمی توان مانند تبلیغات تلویزیونی یا دیجیتالی خاموش کرد.
2- برخلاف تبلیغات رادیویی، تبلیغات ترانزیت؛ بهتر می‌تواند شعار تبلیغاتی را به ذهن مردم شلیک کرده بچسباند.
3- شما به طیف بسیار گسترده ای از مخاطبان دسترسی پیدا می کنید.
4- اندازه‌ها، مکان‌ها و خلاقیت‌های تبلیغاتی مختلفی برای انتخاب وجود دارد.
5- به دلیل متحرک بودن اتوبوس، جامعه هدف خود را به مراتب بیشتر پوشش می‌دهید.

تبلیغات محیطی بیلبورد * تبلیغات استرابورد * طراحی و غرفه سازی * طراحی و کمپین تبلیغاتی

بیلبورد تبلیغاتی تبریز تبلیغات استرابرد تبریز تبلیغات بدنه اتوبوس تبلیغات محیطی تبریز شرکت تبلیغاتی محیطی طراحی وب سایت